Dentálhigiénia és fogkozmetika

Dentálhigiénia és fogkozmetika

A dentálhigiénia olyan komplex megelőző kezelések  összessége, amelyek tisztaságot, más szóval higiéniát teremtenek a szájüregben ezáltal jelentősen csökkentve különböző fertőzések kialakulását.
A dentálhigiéniás kezeléseket végezheti a fogorvos vagy dentálhigiénikus.

Fogkő-eltávolítás

Mi is pontosan a fogkő?

A fogkő a fogakon található lepedék elmeszesedésével jön létre.
Kitűnő helyet biztosít azoknak a baktériumoknak, amelyek fogíny-vérzést okoznak. Továbbá a fogkő esztétikailag is csúnya és a kellemetlen szájszag egyik fő okozója is lehet.
Kizárólag fogászati módszerekkel, dentálhigiénikus segítségével távolítható el. Továbbá a dentálhigiénikus feladata megtanítani a pácienseknek a helyes fogápolás technológiáját és egyénre szabott tanácsokkal ellátni őket.
A dentálhigiénia ma már minden fogászati kezelés részét képezi.
A dentálhigiénikus , aki tulajdonképpen a fogorvossal együttműködő szakképzett asszisztens, elengedhetetlen tagja egy korszerű fogászati rendelő csapatának.

Fogkő-eltávolítás menete:

A professzionális fogtisztítással megtesszük az első lépést a lepedék lerakódásának megakadályozására és az ínygyulladás megszüntetésére, melynek során a fogkövet ultrahangos depurátorral távolítjuk el.
A fogkő-eltávolítás után a fogfelszíneket teljesen simává polírozzuk paszták, valamint erre a célra szolgáló speciális kefék és gumipolírozók segítségével.
Amennyiben szükséges, homokfúvót is alkalmazunk a durvább fogfelszíni elszíneződésekre.
Ezt a sima lepedék és fogkőmentes területet már otthoni fogtisztítással is fent lehet tartani.
Ezzel együtt mindenképpen javasoljuk félévente elvégezni a rendelői fogtisztítást (fogkő-eltávolítást) hajlamtól függően.

Szájhigiéniás tanácsadás:

A fogászati kezelések elvégzése előtt fontos az íny rendezett állapota.
A legkisebb ínygyulladás is veszélyezteti és kudarcra ítélheti a precíz beavatkozásokat. Éppen ezért nagyon fontos bármilyen fogorvosi beavatkozás előtt a megfelelő dentálhigiéniai kezelés.
Az ínygyulladásnak egészség- és fogkárosító hatása is van (pl.: gócbetegségek, koraszülés, szívbetegségek, fogágy-betegség).

A dentálhigiénia legfontosabb célja a megelőzés és a szájhigiéniás tanácsadás, hogy az említett állapotok ne alakuljanak ki. A dentálhigiénikusok a kezelések során felhívják pácienseik figyelmét a kritikus területek tisztítására és bemutatják, elmagyarázzák a professzionális szájhigiénia módszereit, eszközeit (pl.: fogselyem, fogköz-tisztító kefék, speciális fogkrémek és szájöblögetők, elektromos fogkefe, szájzuhany).

Kapcsolat felvétel

Bármilyen általános vagy orvosi kérdéssel forduljon bizalommal recepciósunkhoz. recepcio@markodental.hu

Nyitvatartási idő

Hétfő - Péntek: 7.00 - 20:00
(bejelentkezés alapján)
Szombat: Zárva
Vasárnap: Zárva

Markodental

Fogfehérítés

A jó megjelenés fontos része a mosoly mögött rejlő fogsorunk. Az egészséges fogazat egyrészt ép, vagy esztétikusan helyreállított fogakat jelent, másrészt napjainkban egyre inkább előtérbe kerülnek a fiatalos külsőt kölcsönző hófehér fogak. A fogfehérítés ugyan egy esztétikai eljárás, ennek ellenére a dentálhigiénia területéhez tartozik, hiszen a fehér fogak nem csak esztétikai, de egészség szempontjából is igen fontosak. A fogfehérítés dentálhigiéniai kezelés, melyet a dentálhigiénikus végez. Ez a kezelés semmilyen fájdalommal nem jár. Néha egészen rövid időre kicsit érzékennyé válhat a fog és az íny, de ezek sem fájdalmasak, tehát semmilyen érzéstelenítést nem követel a kezelés. A rendelőben fogorvos felügyelete mellett végzett fogfehérítésnek semmilyen káros mellékhatása nincs, a fogzománc felületét nem károsítja.

A fehérítő sín készítéséhez először is lenyomatot készítünk, amely alapján egy fogtechnikai laboratóriumban pontosan illeszkedő, lágy műanyagból álló sín készül. Ennek a sínnek a precíz illeszkedése kiemelten fontos, mivel a fehérítő zselének csak a fogakhoz szabad érintkeznie, az ínyt nem szabad érintenie.

A sínbe kell helyezni a fehérítő zselét, amelyet ezután a fogsorra helyezünk. Javasolt éjszaka használni, mivel fontos, hogy a sín legalább 3-4 órán keresztül folyamatosan a fogakon maradjon. A sín használatának módját és a zselé adagolását részletesen átbeszéljük.

Fontos tudnivalók a fehérítés kapcsán:

Fontos hangsúlyozni, hogy a fehérítés csak a természetes fogszövetekre hat, a tömések, koronák és egyéb fogpótlások színe nem változik meg. Fehérítés után, ha szükséges, a látható helyeken lévő töméseket ki kell cserélni az új árnyalatnak megfelelően. A fehérítő eljárás előtt szükséges egy alapos szájhigiéniai kezelés is, amely során eltávolítjuk a fogkőréteget és egyéb szennyeződéseket. A hosszú távú eredmények és a szép fehér fogak érdekében kerülje az olcsó, kevésbé hatékony megoldásokat.

Ismerjék meg a beavatkozást végző dentálhigiénikusunkat!

Otthoni fogfehérítés

diplomás dentálhigiénikus
fogászati asszisztens, dentálhigiénikus
fogászati asszisztens, dentálhigiénikus
fogászati asszisztens-dentálhigiénikus
Scroll to Top